V soboto, 25. marca 2017, je bilo v Osnovni šoli Brežice državno prvenstvo v pomnjenju Memoriada, ki ga je že 9. leto zapored organiziral Univerzum Minerva. Tekmovalci so se lahko preizkusili v desetih disciplinah: naključne besede, binarna števila, imena in obrazi, naključna števila, hitre karte, hitra števila, abstraktne slike, izmišljeni dogodki, govorjena števila in karte.

Na državno tekmovanje se je ponovno uvrstil tudi dijak 2. letnika Grega Rubin in v kategoriji junior (13-17 let) za skupno 5. mesto prejme zlato priznanje. V štirih disciplinah je prejel medalje, in sicer zlati medalji v disciplinah hitra števila in hitre karte ter bronasti medalji v disciplinah karte in izmišljeni datumi. Dijaki se drugo leto urijo v tehnikah pomnjenja v sklopu Kluba miselnih atletov, krožek smo poimenovali Memofriki.

Iskrene čestitke!

Mentorici: Polona Kosec Krajnc in Lenka Keček Vaupotič

 

(Visited 156 times, 1 visits today)