TEKMOVANJE IZ LOGIKE

Tekmovanje iz logike za dijake srednjih šol Slovenije organizira Zveza organizacij za tehnično kulturo Slovenije (ZOTKS).

Šolskega tekmovanja iz logike se je septembra v Gimnaziji Ormož udeležilo 36 dijakov, od teh jih je 12 prejelo bronasta priznanja.

Najboljši štirje dijaki (Katja Kolarič (1. a), Monika Ivanuša (2. b), Jurček Novak (3. a) in Klemen Pongračič (4. b)) so se uvrstili na državno tekmovanje, ki je bilo v soboto, 10. novembra 2012, na Fakulteti za elektrotehniki v Ljubljani. Tekmovalo je 505 dijakov.

Jurček Novak (3. a) in Klemen Pongračič (4. b) sta osvojila srebrno priznanje.

Številna udeležba na šolskem tekmovanju in odlični rezultati naših dijakov na državnem tekmovanju kažejo, da logika in reševanje tovrstnih nalog postaja vse bolj popularna med mladimi.

Čestitamo!

Mentor: