V sredo, 27. januarja, je v dvorani Golovec v Celju potekalo polfinale srednješolskega prvenstva v rokometu za dijake. Na polfinale so se uvrstile štiri ekipe: Gimnazija Ormož, Srednja gradbena šola Maribor, Gimnazija Šiška in I. gimnazija vCelju, vendar se ga Srednja gradbena šola Maribor ni udeležila. V času od enajste in do petnajste ure smo zato lahko bili priča le trem tekmam (ekipe so igrale vsaka z vsako). Izmed treh ekip sta se v finale uvrstili dve, in sicer GIMNAZIJA ORMOŽ in I. gimnazija v Celju. Ormoški gimnazijci so Celjane premagali s 17:15, proti Šiški pa so izgubili le za en gol, s končnim rezultatom, 18:19. Naše rokometaše smo spremljali tudi navijači, ki smo bili nad njihovo igro absolutno navdušeni, saj so pokazali svojo borbenost in talent ter se borili z najboljšimi močmi vse do zadnjega. Med tekmami pa seveda ni manjkalo napetosti in veselja, najbolj pa so trpeli naši glasovi, ki smo jih izkoristili do zadnjega (za kar nam ni žal). Fantom sporočamo, da smo na njih izredno ponosni in jim želimo ogromno uspehov v finalu, ki se ga vsi skupaj že veselimo in upamo na najboljši rezultat.

Eva Lorenčič, 3. b

(Visited 40 times, 1 visits today)