Maribor in Mariborsko Pohorje

V torek, 18. oktobra 2022, smo se dijaki 4. letnikov izbirnih skupin zgodovine in geografije odpravili v Maribor na maturitetno strokovno ekskurzijo. S Pohorsko vzpenjačo smo se najprej odpravili na Pohorje, kjer smo se geografi poučili o geološki zgradbi, merili podnebne elemente, opazovali vreme (dopoldne megla, opoldne in popoldne pa sončno🌞 in zelo toplo) ter raziskovali značilnosti Mariborskega Pohorja. Pri vzpenjanju na 1042 metrov smo doživeli temperaturno inverzijo.

Nato smo se odpravili v Muzej narodne osvoboditve Maribor, kjer smo si ogledali razstavo Boji za severno mejo 1918-1919 in imeli voden ogled mesta ter mestnih znamenitosti.

Na koncu smo izvedli še zadnjo terensko vajo ob reki Dravi in najstarejši vinski trti ter zbrali vse potrebne fotografije in podatke s terena. V skladu s trajnostnim razvojem smo uporabili javni prevoz – vlak in mestni avtobus. Vmes se je pa našel čas za kosilo🍽, sladoled 🍧in turistični ogled Maribora.

(Visited 59 times, 1 visits today)