V soboto, 11. aprila 2015,  bo dan, ko se bomo potrudili, da bomo zmanjšali »ogljični odtis«. Predvsem nas bo zanimalo, kako lahko dijaki in profesorji sami pripomoremo k znižanju količine CO2 v ozračje, ker smo – Pozor(!)ni za okolje.

Dobimo se ob 7:55 v avli šole.

Učne ure bodo trajale 40 min in jih bomo izvajali brez uporabe električne energije. Vmesni odmori trajajo 10 min. Dijaki, s seboj prinesite družabne igre (človek, ne jezi se, karte, šah …).

RAZPORED UR (petkov urnik):

1. ura: 8.00–8.40
2. ura: 8.50–9.30
3. ura: 9.40–10.20
4. ura: 10.30–11.00
MALICA: 11.00–11.30

11.45:

ODHOD s kolesi:
1. EKOkmetija »Botanik« – Iztok Luskovič
     – 15 dijakov (3. a (12 dijakov ) + 1. a (3 dijaki)) (spremljevalka Helena Kolarič)
     – dijaki pripravijo kratko poročilo

2. Kmetija z intenzivno pridelavo (Pušenci)
     – 15 dijakov (2. a (12 dijakov ) + 1. a (2 dijaka)) (spremljevalec Peter Luknjar)
     – dijaki pripravijo kratko poročilo

ODHOD peš:
Nasip okrog ormoškega jezera na nabrežje reke Drave
      – 15 dijakov 1. a (spremljevalka Lenka Keček Vaupotič)
      – dijaki se priključijo MCO, KOŠ, VDC in pomagajo pri urejanju pešpoti (čistilna akcija), postavljanju klopi in košev za sprehajalce – Dan za spremembe.

PREDAVANJE v jedilnici (11.45–12.20): »Ogrevanje stavb in vpliv na ogljični odtis« – g. Ludvik Hriberšek (vsi dijaki, ki ostanejo na šoli)

Po predavanju 4. letniki nadaljujejo s poukom po urniku!

Vsi ostali po predavanju na notranjem dvorišču gimnazije: Urejanje zeliščnega vrta in sajenje sadik

Nadzor: Vesna Pintarić, Natalija Špur in ostali profesorji

– 10 dijakov (vozi zemljo in ureja gredici)
– 10 dijakov (planira zasaditev in sadi zelišča)
– 15 dijakov izdeluje tablice z napisi zelišč (Binarna nomenklatura) – nadzor Simona Meglič, Natalija Špur
– 5 dijakinj v šolski kuhinji kuha čaj iz zelišč in postreže topli napitek (nadzor: Tanja Galun Založnik)

Zaključili bomo ob 14. 10.

Koordinatorica: Vesna Pintarić