LITERARNA URA V DOMU STAREJŠIH OBČANOV ORMOŽ

V torek, 8. 11. 2011, smo dijaki drugega letnika Gimnazije Ormož – Jurček Novak, Teja Hržič in Špela Pleh – obiskali naše starejše občane v Ormožu in jim polepšali dan z recitiranjem Pavčkovih pesmi. K sodelovanju nas je povabila ga. Marjana Korotaj iz Mladinskega centra Ormož, ki je literarno uro olepšala s svojim edinstvenim in zanimivim pripovedovanjem o življenju, žal preminulega pesnika, Toneta Pavčka.

alt

Na koncu smo pozvali k sodelovanju tudi stanovalce iz CSO Ormož, da nam preberejo kakšno svojo pesem. Tako se nam je z veseljem pridružila gospa Marija Serec – Babica, ki je prebrala nekaj svojih pesmi iz lastne pesniške zbirke. Ko smo končali s programom, smo bili vsi trije zelo ponosni, saj smo vedeli, da smo s to kratko uro branja popestrili dan ali kar teden nekaterim stanovalcem. Zahvaljujemo se profesorici Aleksandri Štih in ravnateljici Blanki Erhartič, da sta nas izbrale in usmerile v literarno branje, ter gospe Marjani Korotaj, ki nam je omogočila novo izkušnjo medgeneracijskega sodelovanja.

Špela Pleh, 2. a

(Visited 45 times, 1 visits today)