V sredo, 20. januarja 2010, je v Športni dvorani Ormož potekalo polfinale srednješolskega prvenstva za dijakinje (v organizaciji Gimnazije Ormož).

Na polfinale so se uvrstile ekipe: Gimnazija Ormož, ŠC PET Ljubljana, Srednja zdravstvena in kozmetična šola Maribor in Gimnazija Lava Celje. Med pol enajsto in petnajsto uro smo si lahko ogledali kar šest napetih tekem, saj so ekipe igrale vsaka z vsako. Tekme so se razpletle v prid Gimnazije Lava Celje (s tremi zmagami) in ŠČ PET Ljubljana (z dvema zmagama). Ti dve ekipi sta se uvrstili tudi v finale. Naše dijakinje so premagale Srednjo zdravstveno in kozmetično šolo Maribor, nato pa so z majhno razliko izgubile proti ŠC PET Ljubljana. Zaradi tega smo bili vsi malo razočarani, še najbolj pa seveda prav dijakinje same. Kljub vsemu so igrale odlično, zato smo na njih izredno ponosni, saj so tudi prva ekipa dijakinj v zgodovini GO, ki so sploh uspele in prišle do polfinala. Zvesti navijači jim želimo še veliko uspehov na naslednjih tekmah.

Eva Lorenčič, 3. b

(Visited 53 times, 1 visits today)