OTVORITEV FOTOGRAFSKE RAZSTAVE LUKE PLOJA

V sredo, 21. aprila 2010, je bila v avli Občine Ormož otvoritev razstave fotografij dijaka 4. letnika Gimnazije Ormož, Luke Ploja. Luka je mlad ustvarjalec, ki ima rad šport in še posebej rad ima naravo. Svoj prosti čas najraje posveča fotografskemu izražanju, s katerim se ukvarja dve leti in pol. Za fotografiranje ga je navdušil prijatelj. Najraje išče trenutke in utrinke, skrite mnogim očem. Je velik ljubitelj narave in vsega, kar se v njej dogaja. Če se le da, zabeleži vse to s fotoaparatom in na tak način deli vse njene lepote.

S svojimi fotografijami je sodeloval na mnogih natečajih:

  • leta 2008 je s fotografijo metulja in pajkove mreže sodeloval na vseslovenski srednješolski razstavi fotografij »Fotografiram, torej sem«;
  • na fotografskem natečaju »Pokrajina 2008 za mlade fotografe« je za fotografijo »NESKONČNOST« prejel 3. nagrado;
  • v lanskem šolskem letu je sodeloval na Festivalu računalništva in informatike – na tekmovanju v digitalni fotografiji je dosegel 11. mesto;
  • prejšnji teden je v okviru projektnih dni v Gimnaziji Ormož sodeloval na natečaju »Živim z okoljem«; za fotografijo »Ribič ob reki« je prejel knjižno nagrado.

Razstava v občinski avli je Lukova prva tovrstna samostojna razstava. Avtor nam na ogled ponuja svet, naravo, kot jo sam doživlja. Predstavlja svoj opus fotografij iz narave, kjer izstopajo trenutki, detajli iz živalskega sveta, naravni pojavi, predmeti, …

Razstavo, ki bo na ogled da 8. maja 2010, je postavila gospa Nevenka Korpič iz Pokrajinskega muzeja Ptuj Ormož, Enota Ormož v sodelovanju z Lukovo mentorico Lenko Keček Vaupotič. Razstavo je odprl župan Alojz Sok, nekaj vzpodbudnih besed je mlademu fotografu spregovoril tudi Ciril Ambrož, priznani ljubiteljski fotograf. V kulturnem programu so sodelovali dijakinja ormoške gimnazije Žaklina Vidović, ki je ob spremljavi gospe Darje Horvat Žganec zapela Čudovit je ta svet, in Katja Munda, sicer tudi učenka 6. razreda Glasbene šole Ormož pri profesorju Radu Mundi, ki je ob spremljavi gospoda Gorazda Premoše zaigrala skladbo Princesa na saksofonu.

Fotografije Luke Ploja so polne energije, hkrati pa polne nežnosti in topline in prav zato so vredne občudovanja ter ogleda.

Lenka Keček Vaupotič in Nevenka Korpič

otvoritev-luka0023-m.JPG

otvoritev-luka0029-m.JPG

otvoritev-luka0021-m.JPG

otvoritev-luka0034-m.JPG

otvoritev-luka0035-m.JPG

otvoritev-luka0043-m.JPG

otvoritev-luka0042-m.JPG

otvoritev-luka0047-m.JPG

otvoritev-luka0061-m.JPG

otvoritev-luka0060-m.JPG

Več fotografij …

(Visited 41 times, 1 visits today)