Naši rokometaši so se v četrtek, 10. marca 2016, udeležili polfinala srednješolskega državnega prvenstva v rokometu za dijake v skupini A, ki je bilo v Ljubljani. Poleg rokometne ekipe Gimnazije Ormož so nastopile ekipe I. gimnazije v Celju, Gimnazije Franca Miklošiča Ljutomer in Gimnazije Šiška.

Tekme so bile v večji meri zelo razburljive. V prvi tekmi so naši rokometaši premagali ekipo I. gimnazije v Celju (24 : 12) in tako pričeli pot k uspehu. Na drugi tekmi je padla Gimnazija Franca Miklošiča Ljutomer (20 : 12). Za popoln uspeh so na tretji tekmi premagali domačine iz Šiške (24 : 16) in tako osvojili prvo mesto, ki vodi v finale. Naši rokometaši so se zasluženo veselili zmage v polfinalu.  V finale so se uvrstili tudi rokometaši Gimnazije Šiška. Tretje mesto v polfinalu so osvojili rokometaši I. gimnazije v Celju, ki so v napeti tekmi premagali Gimnazijo Franca Miklošiča Ljutomer, ki je osvojila četrto mesto.

priznanje

 

(Visited 70 times, 1 visits today)