Sodelovali smo na natečaju v okviru Roševih dnevov 2014 in za zbornik “Obrazi mladosti” prejeli nagrado za literarni almanah. Podelitev nagrad bo v Osrednji knjižnici v Celju v okviru srečanja XXVII. Roševi dnevi 2014 (v sredo, 19. marca 2014).

obrazi

 

Mentorici: Blanka Erhartič, Aleksandra Štih

Utemeljitev komisije (Miha Mohor in Barbara Rigler): Pesniški almanah ponuja prerez sedmih let literarne ustvarjalnosti na gimnaziji in nam predstavlja osem mladih avtoric in avtorjev. Besedila napovedujejo in povezujejo pretanjene umetniške fotografije, ki so prav tako delo njihove gimnazijske vrstnice. Ustvarjalci se na kratko predstavijo, vsak razdelek pa zaključuje mentoričina kritična ocena in spodbuden komentar k pesmim. Na ta način knjiga spodbuja literarno snovanje na šoli ter povezuje nekdanje in sedanje dijake v zaokroženo skupino mladih pesnikov. Tudi tematsko in slogovno se v almanahu prepletajo verzi, ki v večnost ujamejo trenutke mladosti in ki navdih črpajo v tradicionalni poetiki, a tudi razvijajo sodobne oblike pisanja prav do hip-hop sloga.

 

(Visited 54 times, 1 visits today)