V letošnjem šolskem letu smo se pridružili mednarodnemu interdisciplinarno raziskovalnemu programu FIRST Lego League.

Osnova programa sta raziskovanje in robotika. Vsako leto strokovnjaki izberejo novo temo in sicer je to eden izmed aktualnih globalnih izzivov. Letošnji izziv je bil, kako si lahko pomagamo s tehnologijo in z umetnostjo, da bi pritegnili druge ali povečali njihovo zanimanje za tisto, kar radi počnemo.

Ekipo LeGO sestavja 9 dijakov 1. in 2. letnika. Na regijskem tekmovanju FLL, ki je bilo 20. januarja 2024 v OŠ Breg na Ptuju, so predstavili štiri enakovredne dele – inovacijski projekt, zasnovo robota, ki svojo učinkovitost pokaže na tekmi robotov in temeljne vrednote.

Album fotografij s tekmovanja: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.796159069224687…

Tekmovanje organizira Zavod Super Glavce.

Mentorja: Lenka Keček Vaupotič in Roman Bobnarič

(Visited 124 times, 1 visits today)