Letos se je Evropskih statističnih iger prvič udeležila skupina treh dijakov Gimnazije Ormož, ki se je na šolski ravni odlično odrezala (91,1 točk od 100 možnih – 4. najboljši rezultat) in se uvrstila na državno tekmovanje (v kategoriji A – 3. in 4. letnik).

Iskrene čestitke, Gal Kumer, Jakob Majhen in Jakob Šnajder (4. a G). 🙂

Evropske statistične igre so mednarodno tekmovanje za srednješolce, ki ga Statistični urad RS v sodelovanju z Eurostatom in Statističnim društvom Slovenije letos organizira petič. Na tekmovanju so se sodelujoči dijaki in njihovi mentorici Sonja Posavec in Lenka Keček Vaupotič seznanili s statistiko in uradnimi statističnimi viri ter preizkusili v različnih veščinah statistične pismenosti: v reševanju različnih statističnih problemov, v iskanju podatkov in pri pripravi statistične analize. Ob tem spoznavajo številne zanimive podatke o Sloveniji in evropskih državah, imajo pa tudi možnost uporabiti različna programska orodja za obdelavo in vizualizacijo podatkov.

(Visited 131 times, 1 visits today)