Ogled sejma Interpädagogica na Dunaju (četrtek, 7. november 2019) – za dijake predšolske vzgoje

ODHOD:

  • PTUJ – BENCINSKI SERVIS OMV Ptuj, Ormoška c. 32  ob 6.15
  • GORIŠNICA – avtobusna postaja ob 6.35
  • ORMOŽ – GIMNAZIJA ORMOŽ ob 6.50 uri

Vožnja mimo  Radgone in dalje po sosednji Avstriji do Dunaja. Zapeljali  se bomo do dvorca Schönbrunn, ki predstavlja eno izmed dunajskih mojstrovin baroka – zunanji ogled in sprehod do mogočnega  parka. Obiskali bomo izobraževalni sejem INTERPÄDAGOGICA.

Sledi  vožnja do središča mesta in naprej po krožni cesti – Ringu mimo znanih dunajskih znamenitosti: Opera, Hofburg, Parlament, Mestna hiša, gledališča, borza, Donavski kanal, Hundertwasser Haus – izstopimo za ogled.  Peš se bomo podali v center mesta, mimo cesarske palače – Hofburg, do Grabna, si pogledali mogočno cerkev sv. Štefana, grobnice Habsburžanov (doplačilo po želji), Petrova cerkev, Plečnikovo Zacherlovo hišo … Vstopili bomo v poslopje Nove univerze, kjer najdemo sledi Slovencev, ki so tam študirali in delovali. Čas za sprehod po znameniti Koroški ulici …  Povratek  proti Sloveniji, predviden prihod domov do 22. ure.

(Visited 51 times, 1 visits today)