Odlični uspehi naših matematikov

DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ ZNANJA LOGIKE

V soboto, 12. novembra 2011, je na Fakulteti za elektrotehniko Univerze v Ljubljani potekalo 26. državno tekmovanje iz logike za srednješolce in študente.

logika

Za srebrna in zlata priznanja ter za naslove državnih prvakov v posameznih skupinah se je pomerilo 619 dijakinj in dijakov ter več kot 50 študentov in študentk.

Otvoritev tekmovanja se je udeležil minister za šolstvo in šport dr. Igor Lukšič, ki je imel tudi uvodni govor, tekmovalce pa so tudi nagovorili predsednik ZOTKS Mirko Vaupotič, predsednik komisije za logiko pri ZOTKS Borut Cerkovnik ter dekan Fakultete za elektrotehniko Univerze v Ljubljani dr. Tržanski.

Z naše šole se je na državno tekmovanje uvrstilo pet dijakov : Monika Ivanuša iz 1 .b, Jurček Novak iz 2. a, Klemen Pongračič iz 3. b ter Polona Filipič in Sara Munda iz 4. a razreda.

Dijaki so bili zelo uspešni in so pokazali veliko znanja iz logike. Dve dijakinji, Monika Ivanuša in Sara Munda, pa sta osvojili srebrno priznanje in to v hudi konkurenci iz cele Slovenije.

Čestitamo in želimo še več podobnih uspehov !

Mentor:

Prof. Radovan Milovanović