Okrog 20 dijakov je sodelovalo v mednarodnem projektu Mikroplastika: jutrišnji makro problem (https://microplastics.today/). Namen projekta je ozavestiti mlade o problemih mikroplastike in seveda posledicah, ki jih lahko povzroči mikroplastika, če ne bomo pravočasno ukrepali.

V prejšnjem šolskem letu so aktivno sodelovali na spletnih predavanjih, ki so jih vodili strokovnjaki na tem področju.

Pet dijakov iz 2. letnika gimnazije (Janja Arnuga, Monika Karas, Maja Zavec, Maja Lazar in Nik Arbeiter) je letos ob zaključku projekta sodelovalo tudi v video natečaju Svet brez mikroplastike. Dijaki so pod mentorstvom prof. Vanje Gaber Krepša posneli filmček “Nekoč naravno, danes umetno”, s katerim so se uvrstili na odlično 3. mesto 🙂 (nas slovenskem delu tekmovanja).

Iskrene čestitke!

Iskrene čestitke! 👏

(Visited 151 times, 1 visits today)