Tudi letos smo organizirali podjetniško ustvarjalne delavnice za dijake 2. letnika gimnazije. Tokrat so se jim pridružili trije dijaki iz 1. letnika.

Prvi dan smo obiskali oljarno v Središču ob Dravi, kjer smo po predstavitvi in degustaciji odličnih dobrot iz bučnic začeli z zbiranjem idej o ureditvi zelenice ob potoku. Po kosilu sta nas v svojih prozvodnih prostorih v Pušencih prijazno sprejela mlad podjetniški par David Vukovič in Barbara Zadravec, ki sta s svojo inovativno idejo o lebdečem električnem skuterju dosegla svetovni trg. Popoldan smo v šoli razvijali poslovne modele.

Drugi dan podjetniških delavnic so dijaki razvijali poslovne modele po metodi canvas, spoznali lastnosti dobrega pitcha in pripravili predstavitve svojih poslovnih idej, ki so jih predstavili pred komisijo.

Za sodelovanje se iskreno se zahvaljujemo Oljarni Jeruzalem SAT in zunanjemu mentorju Juretu Verhovniku, ki nam že četrto leto zapored razkriva skrivnosti sveta podjetništva.


Aktivnosti financira javna agencija SPIRIT ob pomoči Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo.

(Visited 157 times, 1 visits today)