NATEČAJ ZA NAJBOLJŠO PESEM IN KRATKO ZGODBO

»Nikjer na svetu ni tako krasnih pokrajin, kakor so naše tod okoli. In nikjer ali malokje se najde tako čilih in lepih ljudi, kakor so naši. Globok vir nudijo umetnosti naša dežela in naši ljudje.« (Franc Ksaver Meško)

Literarno kulturno društvo KUD Prasila razpisuje natečaj za najboljše literarno besedilo v šolskem letu 2013/14 na temo Prlekija, moj dom.

Avtorji lahko ustvarjate svoje literarne izdelke – pesmi in kratko zgodbo v slovenskem zbornem jeziku ali v prleškem narečju.

Predvidenih je več knjižnih nagrad, najboljša besedila pa bodo javno predstavljena na dogodku Večer prleške poezije in vina (predvidoma meseca septembra 2014) v Središču ob Dravi.

Pesmi in kratke zgodbe oddajte ali pošljite po e-pošti kud.prasila@gmail.com ali na naslov: KUD Prasila, Slovenska cesta 44, 2277 Središče ob Dravi, najkasneje do 10. maja 2014. Ne pozabite pripisati osnovnih podatkov o avtorju (ime, priimek, rojstni podatki, kraj, razred).

 

(Visited 32 times, 1 visits today)