V soboto, 5. februarja 2011, smo imeli dijaki Gimnazije Ormož maturantski ples.

maturantski2.jpg

Vse skupaj naj bi se začelo točno ob osmih zvečer, sami pa smo se na prizorišču morali »prikazati« že ob petih popoldne. Ker smo plesne vaje redno obiskovali že od oktobra, vsak petek popoldne, plesne nervoze nismo čutili, je pa res, da nas je zelo skrbelo, kako bo izpadel naš preostali program. Z uvodno glasbo, ki nas je popeljala na plesišče, se je vse sprostilo. Z majhnimi napakami, ki jih naše občinstvo sploh ni zaznalo, smo se prebili do prvega dela plesnega programa, ki smo ga odplesali več kot odlično.

maturantski1.JPG

Sledila je predjed in skupinsko fotografiranje. Po kratki pavzi je sledil še drugi del plesnega programa, ki je izpadel še boljše, seveda pa je bilo glavno, da smo bili med plesom prav vsi sproščeni ter smo neizmerno uživali. V nadaljevanju smo si privoščili večerjo ter plesno zabavo z ansamblom Modrijani. V prvi pavzi ansambla je sledil še zabaven del naše predstavitve, kjer smo peli, recitirali, pripovedovali razne šale, predstavili filmčka, ki smo ju izdelali sami, ter seveda plesali. Na skupinski ples obeh razredov skupaj smo bili zelo ponosni, saj smo za nastop potrebovali veliko vaje in časa, kar se je tudi izplačalo. Točno ob polnoči smo dobili še svojo torto, ob kateri smo vsi skupaj zapeli že tradicionalno pesem Andreja Šifrerja – Za prijatelje. Po sladici je sledila zabava do zgodnjih jutranjih ur. Nepozaben dan naših gimnazijskih let je minil prehitro, vendar ga bomo zagotovo prav vsi ohranili v najlepšem spominu.

Eva Lorenčič

(Visited 62 times, 1 visits today)