Dijakinja Gimnazije Ormož, Nina Blagovič iz 3. letnika, je v petek, 17. 12. 2010, sodelovala na prireditvi »GOETHE SUCHT DEN SUPERSTAR« in se uvrstila v finale! Gre za karaoke, kjer so dijaki iz 15 slovenskih šol prepevali pesmi v nemškem jeziku.

Goethe Institut, ki prireditev organizira, se tudi na ta način trudi promovirati nemški jezik. Gimnazija Ormož, ki že vsa leta uspešno sodeluje v številnih natečajih Goethe Instituta, se je pod mentorstvom profesorice Renate Bezjak odločila sodelovati tudi tokrat. Nina se je predstavila s pesmijo »Geile Zeit«, ki jo v osnovi prepeva nemška skupina Juli. Za Nino so na prireditvi navijali še trije dijaki ormoške gimnazije in mentorica. Prireditev je potekala v prostorih kulturnega centra Španski borci v Ljubljani, zmagovalec pa se bo lahko udeležil tečaja nemškega jezika v Nemčiji. Poleg glavne so organizatorji podelili še številne druge nagrade.

(Visited 83 times, 1 visits today)