FAZANIRANJE

Fazaniranje ali krst fazanov je vsakoletna tradicija, ki jo pripravijo dijaki 4. letnikov. V petek, 2. septembra, ko je odzvonil šolski zvonec konec 3. šolske ure, smo se dijaki višjih letnikov odpravili pred šolo, kjer smo počakali naše« fazančke«. slika fazani2

Slednji so prav gotovo bili precej na trnih, saj niso vedeli, kaj jih pravzaprav čaka. Ker imamo letos dva oddelka prvih letnikov, je bilo fazaniranje zanimivejše. Že zjutraj so morali fazani prinesti pecivo, saj je to bila tudi ena izmed nalog fazaniranja. Nalog je bilo veliko: pisanje ljubezenskega pisma metli, nošenje jajca na žlici s pokritimi očmi, pihanje v moko z mokrim obrazom, prediranje vodnih balonov z usti in druge. Brez prisege, pri kateri so morali klečati z golimi koleni na koruzi, seveda ne gre.

slika fazani1

Tako so »fazančki« postali »pravi« dijaki Gimnazije Ormož. Zmago so si prislužili dijaki 1. A. Nered pred šolo pa so morali počistiti vsi dijaki prvih letnikov.

Katja Špiclin K., 3. a