Narava je orodje, ki otrokom omogoča, da izkusijo ne le širši svet, ampak tudi sebe.” – Stephen Moss

Petek, 19. aprila 2024, so dijaki 3. letnika predšolske vzgoje preživeli v gozdnem vrtcu v Miklavžu pri Ormožu. Dan so pričeli v igralnicah, kjer so spoznali otroke v oddelkih in se hitro ter dobro vključili pri pomoči dela vzgojiteljic v vrtcu.

Po zajtrku je sledil športni dan, kjer je del dijakov po skupinah skupaj z otroki izvajal različne gibalne aktivnosti, drugi del pa je z otroki naredil veliko gnezdo. Dogajanja v gozdu še ni bilo konec – skupaj so proslavili rojstne dneve otrok v mesecu aprilu, zaplesali in zapeli.

Z vzgojiteljicami so v času počitka otrok opravili skupno evalvacijo, v kateri so prišli do zaključka, kako pomembno je ustvarjalno delo vzgojitelja in da ne smemo zanemariti pomembnosti časa, ki ga otroci preživijo v naravi.

Zahvaljujemo se vzgojiteljicam Vrtca Miklavž pri Ormožu in otrokom za čudovit sprejem, domačnost in dodatno izkušnjo dela v vrtcu.

(Visited 26 times, 1 visits today)