Zadnji teden v septembru smo se dijaki 2. letnika zdravstvene nege odpravili na strokovno ekskurzijo na slovensko obalo. Tam smo boljše spoznali obmorska mesta Koper, Portorož in Piran. Ogledali smo si Wellness center v Portorožu, kjer so nam predstavili vse poklice in dejavnosti, ki jih tam izvajajo. V ekskurzijo smo vključili tudi biologijo, kjer smo spoznali podmorski svet Jadranskega morja.

Našega obiska so se zelo razveselili stanovalci in zaposleni Centra za starejše občane Lucija, kjer so nas prijetno sprejeli in pogostili. Tam nam je glavna medicinska sestra predstavila življenje tamkajšnjih oskrbovancev. Vse dni smo bivali v dijaškem domu Portorož, ki je lociran na hribu, zato smo tudi veliko športali. Najbolj nam je bil všeč prosti čas, ki smo ga preživeli s profesorjema, ki se jima zahvaljujemo za vse lepe skupne trenutke in strokovno ekskurzijo.

Dijaki 2. a ZN

(Visited 113 times, 1 visits today)