V sredo, 10. marca 2021, boste dijaki predšolske vzgoje opravili naravoslovni dan (v gozdu in na obrobju gozda). Dijaki 3. letnika boste naravoslovni dan opravili na daljavo (ostali pa v šoli).

Dejavnosti:

1. A PV:
    • (BIO) Spoznaj svoje drevo
    • (KEM) Raziskovanje različnih vrst tal in merjenje pH tal
    • (FIZ) Energija in vreme
  2. A PV:
    • (BIO) Gozdna tla in talne živali
    • (KEM) Kaj vse opazimo na sprehodu – vreme, živo in neživo naravo, sence … In kaj vse potrebujemo na sprehodu (telo) – vodo, počitek, hrano …
    • (FIZ) Orientacija v naravi po naravnih znakih
  3. A PV (delo doma):
    • (BIO) Določanje in popisovanje rastlin (herbarij)
    • (KEM) Kaj vse nas obdaja v domačem okolju – kisline, baze, soli
    • (FIZ) Svetloba in zvok
  4. A PV
    • Nega in previjanje dojenčka (Janja Ožinger, dipl. med. sestra, patronažna med. sestra) – predavanje in delavnica v šoli
    • Zdravje ustne votline (Pavla Govedič, dipl. med. sestra) – predavanje in delavnica v šoli
    • Določanje in izdelava herbarija iz strupenih in nestrupenih rastlin iz okolice; živa in neživa narava; spoznavamo vremenske pojave; rast rastlin glede na pH tal (delo na terenu BIO – KEM – FIZ)

Vsa navodila ste dijaki prejeli po e-pošti.

Aktiv naravoslovja:
Vanja Gaber Krepša, Vesna Pintarić, Roman Bobnarič