Med več kot 500 tekači, ki so se to nedeljo pomerili na Ormoškem polmaratonu na tekih na 21 km, 10 km, 5 km in otroških tekih, so bili letos tudi dijaki Gimnazije Ormož. Vsi so se udeležili teka na 5 km in pri tem dosegli visoke uvrstitve. Žanamari Kaloh (2. a G) se je med tekmovalkami do 35 let uvrstila na 4. mesto (bronasta medalja se ji je izmuznila za slabe pol minute), Tara Lazar (2. a PV) pa se je v isti kategoriji uvrstila na 8. mesto.

Med moškimi je bil med našimi dijaki najhitrejši Niko Kosec (4. a G), ki se je med tekmovalci do 35 let uvrstil na 6. mesto (do brona mu je zmanjkalo dobrih 30 sekund), Dino Jelovica (3. a PV) je bil 8., Rok Škorjanec 11. in Rok Šuen (oba 1. a G) 12.

Vsem dijakom čestitamo za uspešne nastope, Atletskemu klubu Ormož pa za odlično organizirano prireditev!