V soboto, 18. marca 2017, je na Pedagoški fakulteti v Ljubljani potekalo državno tekmovanje iz znanja biologije za dijake srednjih šol. Tokrat je bila tema za dijake 1. in 2. letnikov Favna in flora presihajočih jezer,  v kategoriji 3. in 4. letnikov pa tekmovanje zajema vsebine obveznega dela učnega načrta za biologijo ter vsebine za maturo. Na šolskem tekmovanju je sodelovalo 2.070 dijakov, 759 je prejelo bronasto priznanje. Prag za državno tekmovanje je doseglo 342 dijakov, ki so se pomerili v poznavanju biologije.

NUŠA ŽINKO (2. a) je na državnem tekmovanju v znanju biologije med vsemi tekmovalci 2. letnika dosegla 1. mesto in osvojila ZLATO PRIZNANJE.

Janja Žinko (3. a), Špela Kuharič in Matija Ambrož (4. a) so osvojili bronasto priznanje.

Iskrene čestitke vsem tekmovalcem!

Mentorica: Vesna Pintarić, prof. biol.